NIERUCHOMOŚĆ INWESTYCYJNA Z ZESPOŁEM DWORSKO-PARKOWYM W BACHÓRCU K.DUBIECKA
Przedstawiamy Państwu niezwykle ciekawą nieruchomość inwestycyjną z zespołem dworsko-parkowym o łącznym obszarze 10,1 HA. Kompleks usytuowany jest na południe od zabudowań wiejskich Bachórca, prowadzi do niego piękna dębowa aleja. Od strony wsi teren jest ogrodzony, od strony południowej zaś granicę stanowi brzeg rzeki San. (...)
Pokaż więcej
NIERUCHOMOŚĆ INWESTYCYJNA Z ZESPOŁEM DWORSKO-PARKOWYM W BACHÓRCU K.DUBIECKA
Przedstawiamy Państwu niezwykle ciekawą nieruchomość inwestycyjną z zespołem dworsko-parkowym o łącznym obszarze 10,1 HA. Kompleks usytuowany jest na południe od zabudowań wiejskich Bachórca, prowadzi do niego piękna dębowa aleja. Od strony wsi teren jest ogrodzony, od strony południowej zaś granicę stanowi brzeg rzeki San. Przez zespół przepływa potok oddzielający zachodnią część reprezentacyjną kompleksu (dwór nowy i dwór stary) od wschodniej części gospodarczej (min. dawna rządcówka, dawne obory oraz hale produkcyjne, dozorcówka, wiaty). Lipowo-dębowy park zajmuje południowo - wschodnią część zespołu. W przemysłowej części nieruchomości w ostatnich latach działał min tartak, ale zabudowania te z powodzeniem można wykorzystać na inną działalność przemysłową jak i turystyczno-rekreacyjną. Zabudowania reprezentacyjne, po renowacji i adaptacji mogą służyć zarówno jako prywatna rezydencja jak i obiekty turystyczne.
Rys historyczny:
W 1588 roku Bachórzec został zakupiony przez właściciela Krasiczyna - Stanisława Krasickiego i pozostawał w rękach rodziny do 1944 roku. Do XVIII wieku na terenie był jedynie folwark z niewielkim murowanym budynkiem. Przekształcenie zespołu w rezydencję datuje się na przełom XVIII/IXX wieku, kiedy właścicielem był Franciszek Ksawery Krasicki. Wówczas wybudowany został dwór stary , a dwór nowy został rozbudowany i przejął funkcje oficyny. Do dworów prowadziła reprezentacyjna aleja przechodząca przez murowany mostek nad potokiem, który stał się naturalną granicą między oficjalną i przemysłową częścią zespołu. W latach 80-90 tych XX w. część przemysłowa została rozbudowana i prowadzony był w niej min. tartak.
Zabudowania zabytkowe z XVIII-XIX w. wpisane do rejestru zabytków:
> Dwór stary . Czas powstania 1808 r. (pow. zab. - 260 m2, pow. użyt. - 180 m2). Budynek parterowy z częściowo użytkowym poddaszem. Podpiwniczenie częściowe.
> Dwór nowy . Czas powstania XVIII w., rozbudowany w 1896r. (pow. zab. - ok 430 m2, pow. użyt. - ok. 600 m2) Budynek dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony.
> Budynek administracyjno-biurowy, dawana rządcówka. Czas powstania 1 poł. XIX w. (pow. zab 279 m2, pow. użyt. - 188,75 m2) Budynek parterowy, niepodpiwniczony.
-
> W 2016 w wyniku pożaru zniszczeniu uległy zabytkowy czworak oraz stajnia, datowane na 1 poł. XIX w.
Zabudowania przemysłowe, lata 80-90-te XXw:
> 14 budynków przemysłowo/magazynowe o łącznej powierzchni zabudowy ok. 4232 m2, powierzchni użytkowej 3616 m2,
> 3 wiaty o łącznej powierzchni zabudowy ok 840 m2, powierzchni użytkowej ok. 816 m2,
> 2 silosy o powierzchni zabudowy ok 26 m2 każdy
> budynek trafostacji
> hala w budowie o powierzchni zabudowy ok. 464 m2, powierzchni użytkowej ok. 435 m2
- -
Oczekiwana cena: 2 700 000,00 PLN
- -
Powyższe ogłoszenie nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych